Havaalanlarında Bulunan Eğlence Salonlarını Kimler Kullanabilir?

27 Views

Lounge Nedir?

Özel şartlarla girebileceğimiz alanlara lounge denmektedir. İngilizceden Türkçeye direkt olarak geçmiş bir kelimedir. Konaklama, eğlence ve uçuş hizmetlerinde kullanılmakta ve standart alacağınız hizmetlerin daha üst seviyede olmasını ifade eden bir kelimedir.

Lounge Hizmeti Ücretli Midir?

Özel hizmet sunan bu alanlardan faydalanmak için ekstra para ödemeniz gerekmektedir. Bazen hava yolu firmalarının yaptığı kampanyalarla bu hizmete erişebileceğiniz gibi, kullanmış olduğunuz kredi kartı ya da havayolu firmalarının uçuş kartları da yolcularına böyle özel hizmetler sunabilmektedir.

Lounge Hizmetlerini Kimler Kullanabilir?

Lounge hizmeti yolculara; havaalanında zorunlu olarak uzun süre beklediklerinde, standart bekleme salonlarında beklemek yerine daha konforlu şartlarda hizmet almak, keyifli vakit geçirmelerini ve havalimanından mutlu bir şekilde ayrılmalarını sağlar. Özellikle havalimanına erken geldiyseniz, overbooking olma durumunda, uçağınız rötar yaptıysa ya da aktarmalı uçuş yapıyor ve bekleme süreniz varsa lounge salonları size iyi gelecektir. Havaalanında zamanı geçen bütün yolcular belli bir ücret karşılığında bu hizmetten faydalanabilir.

Lounge Çeşitleri Nelerdir?

Lounge hizmetleri isimleri havayolu firmalarına göre değişebildiği gibi, Her ülkede farklı isimlerle anılabilmektedir. Genel olarak lounge isimleri ise,first lounge, business lounge,vip lounge,primeclass lounge ve ISG lounge’dir.

Lounge Hizmetinin Sunduğu İmkânlar Nelerdir?

  • Dünya mutfağından zengin ve lezzetli ikram
  • Güncel yerli ve yabancı dergi/gazete seçenekleri
  • Kablosuz internet bağlantısı
  • Bilgisayar ve Yazıcı
  • TV
  • Kilitli şarj otomatı
  • Mescit
  • Çocuk Oyun Alanları  

 Lounge Hizmeti Havaalanlarında Nerede Bulunur?

Havaalanlarında bulunan lounge hizmetleri hem iç hat hem de dış hat terminalinde bulunmaktadır. Lounge hizmet alanları yolcularının konforu için genellikle havalimanlarının tenha ve sakin bölgelerinde bulunmaktadır.

 

 

 

No comments

Herkes İçin Havacılık Derneği, 2015 yılında öğrenciler tarafından kurulan ve yönetilen bir dernek olarak İLK ve TEK olma özelliğiyle havacılık tarihine imzasını bırakmıştır.

Bugün itibariyle ise 2850+ üyesi ve 8 temsilciliği ile Havacılığın En Büyük Sivil Toplum Kuruluşu haline gelmiştir.

Mail Formu

 

İletişim

Yenişehir Mahallesi Osmanlı Bulvarı No:2 Ayport Sitesi A Blok Ofis No:2
Pendik/ İstanbul

0 538 062 81 90

info@herkesicinhavacilik.com