https://www.herkesicinhavacilik.com/wp-content/uploads/2019/12/thy-teknik-as-memur-alimi-yapacagini-duyurdu-570-1200x813.jpg

UÇAK TEKNOLOJİSİ

Uçak Teknolojisi Programı'nın temel amacı “Uçak Teknolojisi” alanında nitelikli ve sektördeki ulusal ve uluslararası tüm firmalarda görev yapacak donanımda uzmanlar yetiştirmektir. havacılık bakım – onarım sektöründe uçak bakım teknisyeni olarak görev alır. 2 yıllık bir bölümdür.

UÇAK TEKNOLOJİSİ-UÇAK ELEKTRİK ELEKTRONİK-UÇAK GÖVDE MOTOR ARASINDAKİ FARKLAR

Uçak Gövde Motor Bakım bölümü mezunları şirketlerde mekanik ve yapısal olarak çalışabilmektedir.

Uçak Elektrik Elektronik bölümü mezunları aviyonik sistemlere ait komponent, kablolar, kokpit vs üzerinde çalışır. Kısaca elektrikle alakalı tüm sistemlerde çalışmaktadır.

Uçak Teknolojisi bölümünde okuyanlar hem aviyonikten hem mekanikten ortak dersler alırlar. Konuları hızlandırılmış bir biçimde genel olarak görürler. Uçağın üzerinde kabin içinde, yapısal olarak çalışabilirler. Ama genellikle atölyede çalışmaktadırlar.

Bu Bölümü Okuyabilmek İçin Özel Şartlar

Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv kaydı bulunmamak. Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden sağlık raporu almak (renk körlüğü, işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı/eksikliği vs)

Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden sağlık raporu almak (renk körlüğü, işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı/eksikliği vs)

https://www.herkesicinhavacilik.com/wp-content/uploads/2019/12/EH0LPRnXYAIHYY0-1200x899.jpg

Çalışma Alanları

Uçak teknikerleri havacılık ilgili tüm kuruluşlarda çalışabilirler. Uçak bakım şirketlerinde ve havayolu firmalarının başlıca çalışılan yerlerdendir.

Maaşlar

Mezunlar ortalama “3-5 bin” arasında maaş alırlar.

Dikey Geçişle Geçilebilecek 4 Yıllık Bölümler

» Elektrik Mühendisliği » Elektrik-Elektronik Mühendisliği » Elektronik Mühendisliği » Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği » Enerji Sistemleri Mühendisliği » Havacılık ve Uzay Mühendisliği » Makine Mühendisliği » Otomotiv Mühendisliği » Pilotaj » Uçak Elektrik-Elektronik

Uçak Teknolojisi-Okutulan Dersler

Puan Analizi

https://www.herkesicinhavacilik.com/wp-content/uploads/2019/12/Resim7-2-543x511.png

Başarı Sırası Analizi

https://www.herkesicinhavacilik.com/wp-content/uploads/2019/12/Resim8-1-535x525.png

Üniversite Sıralamaları

Herkes İçin Havacılık Derneği, 2015 yılında öğrenciler tarafından kurulan ve yönetilen bir dernek olarak İLK ve TEK olma özelliğiyle havacılık tarihine imzasını bırakmıştır.

Bugün itibariyle ise 2500+ üyesi ve 7 temsilciliği ile Havacılığın En Büyük Sivil Toplum Kuruluşu haline gelmiştir.

Mail Formu

 

İletişim

Yenişehir Mahallesi Osmanlı Bulvarı No:2 Ayport Sitesi A Blok Ofis No:2
Pendik/ İstanbul

0 543 582 40 12

info@herkesicinhavacilik.com