resmin alt tagı

Uçaklar Neden En Güvenli Ulaşım Aracıdır?

1 View

Uçakların En Güvenli Ulaşım Aracı Olduğunu Nasıl Anlayabiliriz?

Herkesin de bildiği üzere çağımızda birçok ulaşım aracı vardır. Fakat kaza riski de en az olan ulaşım araçları da hava araçlarıdır. Günümüzde işlerimizden dolayı veya farklı bir sebeple ulaşım araçlarını tercih ediyoruz. Tercihlerimizde ulaşımımızın güvenli, konforlu ve uygun maliyetli olmasını istiyoruz. Bu sebepten ötürü en güvenli ulaşım araçlarını kaza riski en az olandan en fazla olana doğru sıraladığımızda hava araçlarının ilk sıralarda geldiğini görüyoruz. Hava araçlarının güvenli bir ulaşım aracı olduğunu araştırdığımızda da görebiliriz. Mesela hava araçlarının bir sene içinde kaza yapma riski en çok kullandığımız trafik araçlarına göre oldukça düşüktür. Hava araçlarının yılda 10 ya da 15 kazası olurken sıkça kullandığımız trafik araçlarının ise her 23 saniyede bir insanı hayattan aldığını unutmamak gerek.  Araştırdığımız verilere de bakacak olursak günümüzde en az kaza riski olan ulaşım araçlarının hava aracı olduğunun farkına varırız. Bundan dolayı günümüzde en güvenli ulaşım aracı hava araçlarıdır.

Uçaklar Neden Çok Güvenlidir?

Hava araçlarının en güvenli ulaşım aracı olduklarını günümüzde teknolojinin gelişimiyle birlikte de paralel tutabiliriz. Çünkü teknolojinin de gelişimiyle birlikte hava araçlarının kaza oranlarının günümüzde giderek azaldığını istatistikler de ortaya koyuyor.  Amerika Ulusal Ulaşım Güvenlik Kurulu’nun yaptığı son araştırmalara bakacak olursak, hava araçlarında herhangi bir uçuş kazası geçirecek kadar şanssız biri olsak dahi bu olaydan sağ çıkma ihtimalimizin son yıllarda yapılan verilere göre ciddi oranda arttığını görüyoruz. Çağımızda teknolojiyle birlikte gelişen hava araçlarının ulaşımının daha güvenli bir hale geldiğini bu hale gelirken de arkasında yıllar süren çalışmaların olduğunu unutmamak gerek. Çünkü çağımızda hava araçları en son teknolojiyle üretildiği, bu üretim aşamasın da ise kaza risklerini en aza indirebilmek için çalışmalar yapılarak, en üst teknolojik donanımlara sahip hava araçlarını bizlere sunulduğunu unutmamak gerek.  Bizlerin güvenliğini bizden başka düşünenlerinde olduğunu bilmek ulaşımımızda bizlere daha rahat daha güvenilir bir seyahat yapmamızı sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

No comments

resmin alt tagı

Herkes İçin Havacılık Derneği, 2015 yılında öğrenciler tarafından kurulan ve yönetilen bir dernek olarak İLK ve TEK olma özelliğiyle havacılık tarihine imzasını bırakmıştır.

Bugün itibariyle ise 3150+ üyesi ve 7 temsilciliği ile Havacılığın En Büyük Sivil Toplum Kuruluşu haline gelmiştir.

Mail Formu

     

    İletişim

    Yenişehir Mahallesi Osmanlı Bulvarı No:2 Ayport Sitesi A Blok Ofis No:2
    Pendik/ İstanbul

    info@herkesicinhavacilik.com