Pilotların İlk Uçuşlarından Sonra Maruz Kaldığı İlginç Su Olayı Nedir?

141 Views

Aslında gurur verici ve yüzünüzde kocaman bir gülümsemeyle karşıladığınız bir gelenektir. Eminim ki her pilot adayının kucak açarak karşıladığı bir durumdur. Şöyle ki pilotluk için eğitim alan öğrenciler uzun, yorucu ve zorlu eğitimlerinden sonra eğitmenlerinin hazır olduklarına karar vermesiyle tek başlarına uçuş yaparlar yani ilk solo uçuşlarını tamamlarlar. Bu durumu öğrenen pilotlar bir sonraki uçuş saatlerinde eğitim aldıkları uçaklarıyla tek başlarına kalırlar. Heyecan dolu ve adrenalin salgılanan birkaç dakikadan sonra kalkış yaparlar ve kısa bir uçuştan sonra tekrardan yere tekerlek koyarlar.

Kalkış anında kule ve havadaki tüm pilotlar bir incelik gösterirler ve yeni pilota şans dilerler. İlk uçuşu yapmanın gururu ve bundan sonra olabilecek güzel şeylerin hayaliyle uçaklarından indiklerinde taze pilotumuzu küçük bir kalabalık, genelde bir itfaiye aracı ya da çevrenin izin verdiği tüm su kaynakları ve eğitmeni bekler. İtfaiye aracı pilotun heyecandan kızarmış yüzü ve stresli vücudu sakinleşsin diye ıslatır daha sonra da eğitmeni ıslak pilota şınav çektirtir. Bu küçük ama unutulmayacak bir anı olarak hafızanıza kazınır ve ömrünüzün sonuna kadar birçok kere bu anınızı anlatırken bulacaksınız kendinizi. Tebrikler bu aşamalardan geçtiğiniz için artık tek başınıza eğitim uçağını kullanmaya hazırsınız demektir.

 

 

No comments

Herkes İçin Havacılık Derneği, 2015 yılında öğrenciler tarafından kurulan ve yönetilen bir dernek olarak İLK ve TEK olma özelliğiyle havacılık tarihine imzasını bırakmıştır.

Bugün itibariyle ise 3045+ üyesi ve 7 temsilciliği ile Havacılığın En Büyük Sivil Toplum Kuruluşu haline gelmiştir.

Mail Formu

 

İletişim

Yenişehir Mahallesi Osmanlı Bulvarı No:2 Ayport Sitesi A Blok Ofis No:2
Pendik/ İstanbul

0 538 062 81 90

info@herkesicinhavacilik.com