Uçak İle Seyahat Etmekten Neden Korkarız?

58 Views

 

Uçmak insan için aykırı bir eylemdir ve bu yüzden uçak yolculuğu insanları tedirgin eder. Aslına bakacak olunursa, uçak yolculuğu istatistiksel olarak en güvenli taşıma aracıdır. Ancak ayakların yerden kesilmesi, uçuş fobisi olan için kaçınılmaz bir sorun haline gelmektedir. Bunun yanı sıra uçaklar 40.000 – 45.000 ft’ de uçmaktadır. Deniz seviyesinden yükseldikçe oksijenin azaldığını bilen insanların uçağa bindiğin de yaşanılabilecekleri hayal edip, kafada kurması uçuş korkusuna sebep olmaktadır. THY uçuş fobisinin yenilmesi için kurs düzenlemektedir. Korkusu olup uçuştan korkanlar için oldukça ideal bir çözüm yoludur.

Uçuş fobisi

Yaklaşık olarak her dört kişiden biri uçmaktan korkmaktadır. Bu korkuların şiddetleri, uçmaya pek merak duymuyorum ile uçağa binmeyi reddetme boyutları arasında değişmektedir. Korkunun derecesi ne olursa olsun, yenmek mümkündür. Bunlar için kurslar düzenlenmektedir ve etkili sonuçlar vermektedir.

Uçak korkusu olan kişiler ne yapmalı

Öncelikle ilk uçuşu uzak ve kötü hava şartlarında yapmamak en önemlisidir. Bunun yanı sıra rahatlamak için bazı bitki çayları içilebilir ve dergi okumak oldukça önerilen bir yöntemdir. Ancak bir diğer etkili ve sağlıklı çözüm ise uzman tedavisi almaktır.

 

No comments

Herkes İçin Havacılık Derneği, 2015 yılında öğrenciler tarafından kurulan ve yönetilen bir dernek olarak İLK ve TEK olma özelliğiyle havacılık tarihine imzasını bırakmıştır.

Bugün itibariyle ise 2500+ üyesi ve 7 temsilciliği ile Havacılığın En Büyük Sivil Toplum Kuruluşu haline gelmiştir.

Mail Formu

 

İletişim

Yenişehir Mahallesi Osmanlı Bulvarı No:2 Ayport Sitesi A Blok Ofis No:2
Pendik/ İstanbul

0 543 582 40 12

info@herkesicinhavacilik.com