Uçaklarda Açık Büfe Kahvaltı Var Mıdır?

14 Views

Uçakta neden ikram yapılır? Bu sorunun cevabı aslında oldukça açık durumda, hava yolu taşımacılığında seyahat eden yolculara oyalanmaları ve birazda olsa midelerini tok tutması için bir şeyler ikram etmek, havacılık sektörünün geleneksel uygulamalarından biridir. Yolcularda ise kısa uçuşlarda dahi uçakta bir şey yemek ya da içmek vazgeçilmez bir alışkanlık halinegelmiş bulunmaktadır. Fakat artık bazı havayolu şirketlerinde ikramlar ücretli hale gelmiştir. Bu havayolu şirketlerini kullanan uzun uçuşlar yapacak yolcuların aklında ise yemek olarak ne tercih edebilirim sorusu akıllarda belirir. Türk Hava Yolları’nın uçuş sınıflarına göre ikram çeşitleri mevcuttur.

Uçuşlarında ücretsiz olarak sunduğu sıcak sandviç ve çay ikramı vardır. Ayrıca bazı Economy Class kısa uçuşlarda sandviç, çay ve kek çeşitleri, uzun okyanus aşırı uçuşlarda ise,snack (atıştırmalık) menüleri mevcuttur. İç hatlar hariç tüm seferlerinde ihtiyaç ve tercihlerinize göre özel yemek talebinde bulunabilirsiniz. Talep etmeniz durumunda sizin için özel tıbbi, diyet ve dini gereksinimlerinize uygun menüler hazırlanabilir. Business Class uçuşlarında ise seferlerin uçuş saatine ve süresine göre farklılık gösterebiliyor. Okyanus aşırı seferlerde seyahat eden yolculara Türk sofralarında önemli bir yeri olan çorbaları servis ediliyor.

Okyanus aşırı uçuşlarımızda üç ana yemek ve bazı uçuşlarımızda snack (atıştırmalık) servisi mevcut. Daha sonra da sıcak içecek ya da lokum ve Türk kahvesi ile yolculuğunuza devam edebilirsiniz. Fakat bu kadar çeşitten ve alternatiften yanı sıra sınıfınız Business Class da olsa Economy Class da olsa uçak içerisinde açık büfe kahvaltı uçak yolculuğunuz sırasında mevcut değildir. Diğer havayolu şirketlerinde ücretli şekilde sunulan çeşitler ise sıcak soğuk ikramlar olarak değişiklik gösteriyor ve ücretleri iç hatlar ve dış hatlar olarak kur farkına göre ayarlanıyor.

No comments

Herkes İçin Havacılık Derneği, 2015 yılında öğrenciler tarafından kurulan ve yönetilen bir dernek olarak İLK ve TEK olma özelliğiyle havacılık tarihine imzasını bırakmıştır.

Bugün itibariyle ise 3045+ üyesi ve 7 temsilciliği ile Havacılığın En Büyük Sivil Toplum Kuruluşu haline gelmiştir.

Mail Formu

 

İletişim

Yenişehir Mahallesi Osmanlı Bulvarı No:2 Ayport Sitesi A Blok Ofis No:2
Pendik/ İstanbul

0 538 062 81 90

info@herkesicinhavacilik.com