Uçaklarda Telefon Kullanımı Neden Yasaktır?

24 Views

Kullandığımız cep telefonları artık hayatımızın değişilmez bir parçası olduğu aksi iddia edilemez bir gerçektir fakat seyahat ederken cep telefonlarımıza bazı kısıtlamalar uygulanmaktadır.

Seyahat Sırasında Telefonu Nasıl Kullanabilir Miyiz?

Cep telefonumuzu uçuş moduna aldığımızda veri aktarımı gerçekleşmez. Uçuş sırasında bunun önemli olma sebebi cep telefonları ve diğer elektronik cihazların hassas elektronik sistemleri etkileyebileceğidir. Bazı elektronik cihazlar, kokpitteki elektronik cihazlar ile etkileşime girebilir. Bazı elektronik cihazlar, kokpitteki cihazlara iletişime geçebilecek sensörlere sahiptir. Bu sadece cep telefonlarıyla ilgili bir mesele değildir.  Müzik çalarlar, dizüstü bilgisayarlar, oyun konsolları radyo dalgaları yayıyor. Sinyaller ya da göstergeler bozulabilir. Radar, iletişim, çarpışma önleyici teknoloji gibi sistemleri etkileyebilir.  Kabindeki elektronik cihazların gereğinden fazla radyo dalgası yaymasından dolayı radarlarda problem yaratabilir.

No comments

Herkes İçin Havacılık Derneği, 2015 yılında öğrenciler tarafından kurulan ve yönetilen bir dernek olarak İLK ve TEK olma özelliğiyle havacılık tarihine imzasını bırakmıştır.

Bugün itibariyle ise 3045+ üyesi ve 7 temsilciliği ile Havacılığın En Büyük Sivil Toplum Kuruluşu haline gelmiştir.

Mail Formu

 

İletişim

Yenişehir Mahallesi Osmanlı Bulvarı No:2 Ayport Sitesi A Blok Ofis No:2
Pendik/ İstanbul

0 538 062 81 90

info@herkesicinhavacilik.com