Zekiye Kara

İl Yönetimi

20 Temmuz 2000 tarihinde Konya’nın Selçuklu ilçesinde dünyaya geldi.

İlkokul ve ortaokul öğrenimini Ayşe Tümer İlkokulu’nda tamamladı. Lisanslı olarak 3 yıl voleybol sporuyla ilgilendi. Bu spor dalında yarışmalarda okulunu temsil etti. Basketbolla bir süre ilgilendi ve takımına birincilik getirdi.

2015 yılında babasının işi nedeniyle Konya’nın Çumra ilçesine taşındı. Lise öğrenimine ilk olarak Karaman İbni Sina Sağlık Meslek Lisesi’ni kazanarak başladı. Daha sonra Çumra Sağlık Meslek Lisesine nakil oldu. 2015-2019 yılları arasında öğrenim görerek Hemşire Yardımcılığı bölümünden mezun oldu. Lise zamanlarında münazara yarışmasında ekip lideri olarak Çumra ilçesinde birincilik kazandı. Daha sonra Konya’ya yükselerek il münazaralarında 3. Olarak okulunu temsil etti.

Üniversite sınav sonucunda Selçuk Üniversitesi Havacılık Yönetimi bölümünü kazandı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünü 2. Üniversite olarak okumaya karar verdi.

Okul kapsamında bir ekiple birlikte topluluk kurarak Yönetim Kurulunda görev aldı. Çeşitli sosyal sorumluluk projelerine katıldı ve kendisinin de planlamış olduğu projeleri mevcut.

Bulunduğu üniversitede ve online olarak İstanbul İşletme Enstitüsü’ nün vermiş olduğu  kişisel gelişim eğitimlerine katılarak sertifika almaya hak kazandı ve kendisini, belirlediği hedefler doğrultusunda geliştirmek için halen çaba göstermekte.

Üniversiteyi kazandığı ilk sene okulun ve çevrenin yetersiz geldiğini hissederek araştırma sonucunda Herkes İçin Havacılık derneğine üye başvurusunda bulundu ve Konya Temsilciliğinde Aktif Ekip olarak dernek hayatına başladı.

Derneğe başladığı ilk yıl içerisinde Konya temsilciği Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Ayrıca Tanıtım-Halkla İlişkiler biriminde çalıştı. 2020 yılında bu görevlerine halen devam etmektedir.

Herkes İçin Havacılık Derneği, 2015 yılında öğrenciler tarafından kurulan ve yönetilen bir dernek olarak İLK ve TEK olma özelliğiyle havacılık tarihine imzasını bırakmıştır.

Bugün itibariyle ise 3045+ üyesi ve 7 temsilciliği ile Havacılığın En Büyük Sivil Toplum Kuruluşu haline gelmiştir.

Mail Formu

 

İletişim

Yenişehir Mahallesi Osmanlı Bulvarı No:2 Ayport Sitesi A Blok Ofis No:2
Pendik/ İstanbul

0 538 062 81 90

info@herkesicinhavacilik.com