Türkay Tatar

Temsilci

30.10.2000 tarihinde 3 çocuklu ailenin ortanca çocuğu olarak Gaziantep’te doğmuştur.

2005-2006 yılları arasında Naime Durdu Doğmuş Anaokuluna gitmiştir.

İlköğretimini Gaziantep’te Şehitkamil İlkokulunda tamamladı. Ortaokul eğitimini Ömer Asım Aksoy Ortaokulunda tamamladı. Ortaokulda futbol okul takımı kaptanlığı yaptı.

Lise eğitiminin ilk 2 yılını Gülşen Batar Anadolu Lisesinde geçirdi ve bu süreçte okul model uçak kulübünde yer aldı. Son 2 yılını ise Sedat Akdoğan Okullarında okudu. 15 yaşına kadar Gaziantep Futbol Kulübü’nde lisanslı olarak yer aldı.

2019 yılında İstanbul Gelişim Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi\ Uçak Mühendisliği bölümünde üniversite eğitimine başlamıştır. Aynı zamanda 2020-2021 yıllarında Teknofest yarışmalarına katılmış ve 2020 yılında finalist olma başarısı göstermiştir.

Kişisel gelişimini arttırmak amacıyla birçok farklı kulüpte yer almış, seminerlere ve eğitimlere katılmıştır. Şu an üniversite 2. sınıf olarak öğrenimine devam etmektedir.

2020 yılının Mart ayında Herkes İçin Havacılık Derneğine üye olmuştur.

2020 yılının Mart ayında İstanbul Temsilciliği'nde görev almak için Aktif Ekip alımlarına başvurmuş, mülakatları başarıyla tamamlamış ve 2020 yılının Eylül ayında görevine başlamıştır. Kısa bir süre sonra İstanbul ilinin Eğitim Birimi Temsilcisi olmuştur.

Derneğin Hava Haber Bülteni için haberler hazırlamıştır. İstanbul Temsilciliği’nde gerçekleştirilen etkinliklerde görev almıştır ve hâlihazırda görev almaya devam etmektedir.

2021 yılının Şubat ayında İstanbul İl Başkanlığı görevine başlamıştır.

Herkes İçin Havacılık Derneği, 2015 yılında öğrenciler tarafından kurulan ve yönetilen bir dernek olarak İLK ve TEK olma özelliğiyle havacılık tarihine imzasını bırakmıştır.

Bugün itibariyle ise 3150+ üyesi ve 7 temsilciliği ile Havacılığın En Büyük Sivil Toplum Kuruluşu haline gelmiştir.

Mail Formu

   

  İletişim

  Yenişehir Mahallesi Osmanlı Bulvarı No:2 Ayport Sitesi A Blok Ofis No:2
  Pendik/ İstanbul

  0 538 062 81 90

  info@herkesicinhavacilik.com