resmin alt tagı

Sümeyye Nur Canatan

Satış ve Pazarlama Birimi Başkanı

30 Haziran 2000 tarihinde Sivas Merkez’de dünyaya geldi. 10 yaşına kadar Sivas’ta yaşadı. 2010 yılında babasının mesleği nedeniyle İstanbul’a taşındı.

İlkokul eğitimini İstanbul Hisar Yapı İlköğretim Okulu’nda, ortaokul eğitimini Çekmeköy Kemerdere İsmihan İsmet Süzer Ortaokulu’nda tamamladı. İlkokul ve ortaokula devam ederken matematik olimpiyatlarına katıldı, halk oyunlarıyla ilgilendi ve çeşitli gösterilerde yer aldı.

Lise öğrenimini Çekmeköy Özden Cengiz Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında tiyatro, okul korosu, kütüphane faaliyetleri ve Tübitak etkinliklerinde çeşitli görevler aldı.

2016 yılında liseye devam ederken katıldığı Yenilik Akademisi ile 23.Dünya Enerji Kongresi’ne katıldı ve uluslararası alanda faaliyet deneyimi, proje üretme, proje geliştirme ve sunma deneyimi edindi.

2019 yılında İstanbul Medeniyet Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Fizik Mühendisliği bölümünü kazanmış ve halen öğrenimini sürdürmektedir. Üniversite bünyesinde Havacılık ve Uzay Topluluğu (İMÜHUT) kurulmasında görev almış ve IEEE Topluluğu yönetim kurulunda Sponsorluk Koordinatörü olarak görev almaktadır.

2021-2022 dönemi Fizik Mühendisleri Odası İstanbul Medeniyet Üniversitesi Temsilcisi seçilmiş ve oda faaliyetlerinde bulunmaya devam etmektedir.

Yaz aylarında eğitim danışmanlığı, kütüphane görevliliği ve satış danışmanlığı gibi pozisyonlarda çalışarak çalışma hayatı deneyimi kazanmıştır.

T3 Vakfı Deneyap Türkiye Teknoloji Atölyelerinde Tasarım ve Üretim Eğitmeni olarak görev almaktadır.

Havacılık ve savunma sanayi alanında kendini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapmaktadır.

2020 yılının Şubat ayında Havacılık sektörü adına kendini geliştirmek ve faydalı olabilmek için Herkes İçin Havacılık Derneği’ne katılmış ve İstanbul aktif ekibinde görev almıştır.

2020 yılı Kasım ayında Tanıtım ve Halkla İlişkiler Birimi’nde görev almaya başlamış ve 2021 yılının Mart ayında İstanbul ili Tanıtım ve Halkla İlişkiler Birim Temsilcisi seçilmiştir.

2021-2022 sezonunda İstanbul Temsilcisi olarak seçilmiş, İstanbul’da gerçekleştirilen etkinliklerin koordinasyonunu sağlamıştır.

2022 yılı Ağustos ayı itibariyle yönetim kuruluna geçiş yapmış, Satış ve Pazarlama Birimi Başkanlığı görevini yürütmektedir.

resmin alt tagı

Herkes İçin Havacılık Derneği, 2015 yılında öğrenciler tarafından kurulan ve yönetilen bir dernek olarak İLK ve TEK olma özelliğiyle havacılık tarihine imzasını bırakmıştır.

Bugün itibariyle ise 3150+ üyesi ve 7 temsilciliği ile Havacılığın En Büyük Sivil Toplum Kuruluşu haline gelmiştir.

Mail Formu

     

    İletişim

    Yenişehir Mahallesi Osmanlı Bulvarı No:2 Ayport Sitesi A Blok Ofis No:2
    Pendik/ İstanbul

    info@herkesicinhavacilik.com