resmin alt tagı

Sevgi Ayhan

Tanıtım ve Halkla İlişkiler Birimi Başkanı

11 Haziran 2002 tarihinde Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde dünyaya geldi.

Anaokulu ve ilkokul eğitiminin bir kısmını Huriye Eren İlköğretim Okulu’nda tamamladıktan sonra Adnan Menderes İlköğretim Okulu’na geçerek eğitimine devam etti. Ortaokul eğitimini Hasan Polatkan Ortaokulu’nda tamamladı. Ortaokul eğitimi sırasında çeşitli TÜBİTAK projelerinde görev aldı.

Lise eğitimini Demir Karamancı Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Kısa bir süre voleybol ve oryantiring sporları ile ilgilendi. Oryantiring dalında okul takımıyla birlikte derece elde etti. Lise hayatının son iki yılında bağlama çalma dersleri alarak müzikle ilgilendi.

Ortaokul ve lise hayatı boyunca edebiyat dalında çeşitli yarışmalara katıldı. Bu yarışmalardan birincilik ve ikincilik ödülleri kazandı. Halen serbest olarak yazmaya devam etmektedir.

2020 yılında Erciyes Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü eğitimine başlamıştır. Üniversiteye başlamasıyla birlikte çeşitli kulüplere katılmıştır ve halen bu kulüplerde aktif olarak görev almaya devam etmektedir.

2021 yılında IEEE Erciyes Üniversitesi Öğrenci Kolu’nda Tanıtım ve Tasarım Komite Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Erciyes Üniversitesi Endüstri ve Bilim Kulübü Yönetim Kurulu’ndaki üçüncü senesinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

2022 yılında kurmuş olduğu ERUJET Proje Takımı’nın Takım Kaptanlığını yürütmekte ve takımı ile birlikte İnsansız Hava Aracı alanında projeler geliştirmektedir.

2022 ve 2023 yıllarında farklı firma ve sektörlerde Üretim Planlama Stajyeri olarak çalışıp, iş deneyimi edinme fırsatı bulmuştur. Şu anda Erciyes Anadolu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Boyteks şirketinde Sistem ve İş Süreçleri Geliştirme Departmanında Analist Öğrenci olarak çalışmaktadır.

2020 yılında havacılığa olan ilgisini geliştirmek üzere Herkes İçin Havacılık Derneği Kayseri Aktif Ekibine katılmış ve Tanıtım ve Halkla İlişkiler Birimi’nde görev almaya başlamıştır.

Biriminde Tasarım Direktörü olarak sürdürdüğü görevi boyunca ekibiyle birlikte, Herkes İçin Havacılık Derneği’nin tanıtım yüzünde kurumsal bir altyapı oluşturarak yenilikler getirmiştir.

2022 yılında Tanıtım ve Halkla İlişkiler Birimi Başkan Yardımcısı ve Tasarım Direktörü olarak görev yapmıştır.

2023 yılı itibariyle Tanıtım ve Halkla İlişkiler Birimi Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

GRAFİK TASARIM

90%

YARATICILIK

90%

ÇOK YÖNLÜLÜK

90%
resmin alt tagı

Herkes İçin Havacılık Derneği, 2015 yılında öğrenciler tarafından kurulan ve yönetilen bir dernek olarak İLK ve TEK olma özelliğiyle havacılık tarihine imzasını bırakmıştır.

Bugün itibariyle ise 3150+ üyesi ve 7 temsilciliği ile Havacılığın En Büyük Sivil Toplum Kuruluşu haline gelmiştir.

Mail Formu

     

    İletişim

    Yenişehir Mahallesi Osmanlı Bulvarı No:2 Ayport Sitesi A Blok Ofis No:2
    Pendik/ İstanbul

    info@herkesicinhavacilik.com