resmin alt tagı

Eray Enver Coruk

Genel Başkan Yardımcısı

29 Mart 1993’te, Istanbul’da Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu bir baba ile ev hanımı bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi.

İlk yaşlarını İstanbul’da geçirip sonrasında Türkiye’nin farklı yerlerinde bulunmasının ardından 2011 yılında Afyonkarahisar Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun oldu. Haziran 2016’da ise havacılık kariyerinin temelini oluşturan lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak Gövde Motor Bakım (İngilizce) bölümünde tamamlayarak mezun oldu. Lise yıllarında profesyonel olarak voleybol ile üniversite yıllarında ise yine profesyonel olarak okçuluk sporu ile ilgilendi. Üniversite döneminde aktif rol aldığı toplulukların başında gelen Herkes İçin Havacılık Derneği’nin kuruluşunda aktif çalışmalarda bulundu.

Şubat 2015 – Haziran 2015 yılları arasında TUSAŞ TEI bünyesinde yarı dönemli olarak stajlarından ilkini tamamladı. İkinci stajını ise Haziran 2015 – Eylül 2015 tarihleri arasında SunExpress Havayolları Antalya Havalimanı yerleşkesinde tamamladı. Stajlarının birini tasarım ve üretim odaklı TEI’de ikincisini ise bakım ve onarım odaklı SunExpress Havayolları’nda yapması sektörü daha geniş açıdan değerlendirmesine olanak tanıdı.

1 Şubat 2017 tarihinden itibaren çalıştığı Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. bünyesinde başarılı olduğu sınavlar vesilesiyle Haziran 2019 tarihinden itibaren Boeing 737 – 600/700/800/900 tip eğitimine gönderildi ve bu eğitimi Ağustos 2019’da başarıyla tamamladı. Halen görev yaptığı Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. bünyesinde Sabiha Gökçen Havalimanı’nda B1 yetkili Onaylayıcı Bakım Personeli (C/S-S/S) olarak çalışma hayatını sürdürmektedir.

2016 Ocak ayında Herkes İçin Havacılık Derneği’ne üye olmuştur ve Eskişehir ekibinde Flight Simülatör Eğitimi başta olmak üzere farklı alanlarda görev almıştır.

2022 Ocak itibariyle ise Eğitim Birimi Başkanı olarak görevini yürütmüştür.

2022 Eylül ayı itibariyle Genel Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Disiplin

92%

İletişim

95%

Ekip Çalışması

93%

Gözlem

90%

Sunum

92%
resmin alt tagı

Herkes İçin Havacılık Derneği, 2015 yılında öğrenciler tarafından kurulan ve yönetilen bir dernek olarak İLK ve TEK olma özelliğiyle havacılık tarihine imzasını bırakmıştır.

Bugün itibariyle ise 3150+ üyesi ve 7 temsilciliği ile Havacılığın En Büyük Sivil Toplum Kuruluşu haline gelmiştir.

Mail Formu

     

    İletişim

    Yenişehir Mahallesi Osmanlı Bulvarı No:2 Ayport Sitesi A Blok Ofis No:2
    Pendik/ İstanbul

    info@herkesicinhavacilik.com