TUSAŞ Teknik Gezisi- Ankara

52 Views

  • Start : 2019/12/15 10:00
  • End : 2019/12/15 16:00

Havacılığa gönül vermiş arkadaşlarımızla beraber TUSAŞ tesislerine ziyarete gittik.

15 Aralık tarihinde TUSAŞ tesisleri Teknik Gezi çerçevesinde ziyaret edildi. Ziyaretçiler için  kurumsal sunumlar hazırlandı. Teknik gezimize ilgi yoğundu. Kurumsal sunumlar yapıldıktan sonra havacılık ve savunma sanayisinde gururlandıran Hürkuş Eğitim Uçağını, Atak Helikopterimizi  ve  Anka isimli İnsansız Hava Araçlarımızı görme fırsatı bulduk ve onların mühendisleriyle görüşüp sorular yönelttik.

Derneğimizin TUSAŞ etkinliğine Ankara, Kayseri ve Zonguldak olmak üzere 3 farklı ilin temsilcilikleri katıldı. Etkinliğe gelen 80 arkadaşımızla birlikte büyük ailemizi TUSAŞ’ta da bütün insanlara bir kez daha göstermiş olduk.

 

TUSAŞ’tan ayrıldıktan sonra Hava Kuvvetleri Müzesi ziyaret edildi ve oradaki tarihi uçaklar, helikopter ve uçakların motorlarını görme imkanı bulduk. Ülkemize gelen ilk uçakları,nasıl ve nerelerde kullanıldıklarını öğrendik.

Ankara Temsilciliği Çalışmalarına Devam Ediyor

Herkes İçin Havacılık Derneği Ankara Temsilciliği, yükseklere tutkulu güzel ekibiyle insanlara bu kültürü tanıtmaya ve sevdirmeye her zaman hazır. Etkinliklerimizden haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

Herkes İçin Havacılık Derneği, 2015 yılında öğrenciler tarafından kurulan ve yönetilen bir dernek olarak İLK ve TEK olma özelliğiyle havacılık tarihine imzasını bırakmıştır.

Bugün itibariyle ise 2850+ üyesi ve 8 temsilciliği ile Havacılığın En Büyük Sivil Toplum Kuruluşu haline gelmiştir.

Mail Formu

 

İletişim

Yenişehir Mahallesi Osmanlı Bulvarı No:2 Ayport Sitesi A Blok Ofis No:2
Pendik/ İstanbul

0 538 062 81 90

info@herkesicinhavacilik.com