resmin alt tagı

Sivrihisar Hava Gösterileri 2022

691 Views

 • Start : 2022/09/17 00:00
 • End : 2022/09/18

Sivrihisar Sportif Havacılık Kulübü Derneği tarafından, her yıl Sivrihisar Havacılık Merkezi Necati Artan Tesisleri’nde uluslararası boyutta düzenlenen, “Sivrihisar Hava Gösterileri” / “SHG Airshow”, her yaştan havacılık sevdalısına hitap eden bir organizasyon. “Sivrihisar Hava Gösterileri”, havacılığın önemini vurgularken, özellikle gençlere ve çocuklara havacılık hakkında bilgi edinmek için birçok fırsat sunmakta. İlk kez 2015 yılında düzenlenen ve çok ilgi çeken organizasyon, her yıl daha da büyüyerek uluslararası alanda adını duyurdu. Bugün Uluslararası Hava Gösterilerinin bulunduğu beynelmilel takvimlerde de “SHG Airshows” adıyla yer almaktadır.

Sivrihisar Hava Gösterileri, ülkemizde sportif ve genel havacılığın gelişmesine katkı sağlamak, MSÖ Hava ve Uzay Müzesi’ne ait tarihi değeri olan uçakları havacılık tutkunlarıyla buluşturmak ve havacılık kültürünü arttırmak adına her yıl on binlerce kişiyi bir araya getirmekte ve seyircilerine keyifli, heyecanlı anlar yaşatmakta.

İki gün boyunca devam eden Sivrihisar Hava Gösterileri’nde yer alan dünyaca ünlü gösteri pilotları, birbirinden heyecanlı uçuş gösterileri yapıyorlar ve izleyenleri hayretler içinde bırakıyorlar. Tarihi uçaklar, Akrobasi uçakları, Jet uçakları, Helikopterler ve ilgi çekici daha birçok hava taşıtı hayranları ile buluşuyor. Bunun yanında planör, paramotor, model uçak gösterileri ve paraşüt atlayışları da gösterilere renk katıyor. MSÖ Hava ve Uzay Müzesi’ne ait tarihi değeri olan uçaklar, hem statik hem de dinamik gösterileri ile havacılık tarihi hakkında bilgi sağlıyorlar. Gösteri pilotlarının yanı sıra birçok firma, uçuş okulu, üniversite ve havacılık ile ilgili kurumlar da bu organizasyona kendilerini tanıtmak için katılıyorlar.

41827793_2172042199709497_41998156284517
43346156_10156716816227480_1551526316858

Yabancı ülke firmaları, imal ettikleri sportif uçakları ve ürünlerini pazarlamak maksadıyla bu organizasyonda bulunuyorlar. Böylelikle, Sivrihisar Hava Gösterileri organizasyonu “Havacılık Fuarı” kimliğine de sahip oluyor. Herkesin keyifli vakit geçirmesi için titizlikle çalışılmış bir organizasyon olan Sivrihisar Hava Gösterileri’nde çocuklar için oyun parkı ve gençlerin ilgisini çeken çeşitli uçuş simülatörleri de bulunuyor. Türkiye’de bir “ilk” olan ve Sivrihisar Hava Gösterileri’nde geleneksel hale gelen “Uçak Pistinde Bisiklet Yarışı” ve “Hava Fotoğraf Yarışması” da Airshow programı içinde yer alıyor.

Sivrihisar Hava Gösterileri’nde, show günleri boyunca çalışan yaklaşık 100 kişilik gönüllü bir ekip de yer alıyor ve bu sayede organizasyon, havacılığın gelişmesi için katkıda bulunmak isteyen birçok kişiyi bir araya getirmiş oluyor. Ayrıca, Airshow’a katılan misafirlerin/katılımcıların çevredeki otellerde konaklamaları ve etkinlikte yiyecek-içecek stantlarının olması da, birçok yerel işletmeye fayda sağlıyor.

https://www.shgairshows.com/

resmin alt tagı

Herkes İçin Havacılık Derneği, 2015 yılında öğrenciler tarafından kurulan ve yönetilen bir dernek olarak İLK ve TEK olma özelliğiyle havacılık tarihine imzasını bırakmıştır.

Bugün itibariyle ise 3150+ üyesi ve 7 temsilciliği ile Havacılığın En Büyük Sivil Toplum Kuruluşu haline gelmiştir.

Mail Formu

   

  İletişim

  Yenişehir Mahallesi Osmanlı Bulvarı No:2 Ayport Sitesi A Blok Ofis No:2
  Pendik/ İstanbul

  0 538 062 81 90

  info@herkesicinhavacilik.com