Sıla Sultan Kızılay

İl Yönetimi

26 Mayıs 1998 tarihinde Diyarbakır ilinde dünyaya geldi. 8 yaşına kadar Diyarbakır’da yaşamaya devam etti. İlk 2 yıl Mehmetçik İlköğretim okulunda eğitim aldı. 8 yaşında daha iyi bir eğitim alabilmek amacıyla ailesiyle birlikte Ankara’ya taşındı. İlköğretimini Osman Ünyazıcı İlkokulu’nda tamamladı.

Eğitimine Dr. Fevzi Mürüvet Uğuroğlu Ortaokulu’nda devam etti ve ortaokul eğitimini tamamladı. Ortaokulu bitirene kadar birçok bireysel ve takım sporlarıyla ilgilendi.

Lise eğitiminin ilk 3 yılını Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesinde geçirdi. Lise 2. sınıfa kadar keman eğitimi aldı. Lise 1. sınıfta Aydın’da bulunan bir Kültür Merkezinde yapılan gösteride büyük bir kitleye solo konser verdi. Lise 3. sınıfa kadar lisanlı olarak hem okul takımında hem de AYGEM Kulüp çatısı altında voleybol oynamıştır. Aydın ili liseler arası voleybol turnuvasında 2 kere madalya kazanmıştır.

Lise 4. sınıfta spor hayatına son vermiş olup okul değiştirerek Özel Bilgi Koleji’ne geçiş yapmıştır. Lise eğitimini Bilgi Koleji’nde tamamlamıştır.

2017 yılında Kocaeli Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi\Havacılık Yönetimi bölümünde üniversite eğitimine başlamıştır. Üniversite 2. sınıfta yurtdışı proje programı EURODESK adına proje yazmıştır. Aynı zamanda CraneTeam kamp topluluğunda İnsan Kaynakları lideri olarak görev alıp birçok etkinlikte aktif rol oynamıştır.

Üniversitenin ilk 2 yılında birçok farklı işte çalışmıştır. Kişisel gelişimini arttırmak amacıyla seminerlere ve eğitimlere katılmaktadır.  Şu an üniversite 3. sınıf olarak öğrenimine devam etmektedir.

2019 yılının Mart ayında Herkes İçin Havacılık Derneği’ne üye olmuştur.

2019 yılının Eylül ayında aktif ekip alımlarına başvurmuş, mülakatları başarıyla tamamlamış ve görevine başlamıştır. Kısa bir süre sonra Kocaeli ilinin Sponsorluk ve Dış İlişkiler Birim temsilcisi olmuştur.

Kocaeli Temsilciliği’nde gerçekleştirilen etkinliklerde görev almıştır ve hâlihazırda görev almaya devam etmektedir.

Herkes İçin Havacılık Derneği, 2015 yılında öğrenciler tarafından kurulan ve yönetilen bir dernek olarak İLK ve TEK olma özelliğiyle havacılık tarihine imzasını bırakmıştır.

Bugün itibariyle ise 2500+ üyesi ve 7 temsilciliği ile Havacılığın En Büyük Sivil Toplum Kuruluşu haline gelmiştir.

Mail Formu

 

İletişim

Yenişehir Mahallesi Osmanlı Bulvarı No:2 Ayport Sitesi A Blok Ofis No:2
Pendik/ İstanbul

0 543 582 40 12

info@herkesicinhavacilik.com