Duyurular

Herkes İçin Havacılık Derneği

Dernek Kuruluşu

- +
Dernek Kuruluşu

Herkes İçin Havacılık Derneği Kuruldu

‘‘ Herkes İçin Havacılık  ’’ fikrinden yola çıkarak, havacılığın gelişimine katkıda bulunmak ve havacılık kültürünü yaymak amacıyla üniversiteli gençler olarak 8  Eylül 2015 tarihinde Herkes İçin Havacılık Derneği’ni kurduk.

2 yıldır sürdürdüğümüz faaliyetleri tüzel kişilik altında dernek çatısında birleştirdik. Tüm Türkiye’de havacılık bilincinin oluşmasını sağlamak için gerek sosyal medyayı aktif kullanarak gerek ilkokullarda öğrencilere havacılık hakkında bilgi vererek çalışmalara başladık.

Havacılığı seven ve havacılığa ilgi duyan kişiler için birçok etkinlik ve organizasyon planladık. Henüz yeni kurulmamıza rağmen büyük destek aldık ve üç ay içerisinde 350+ üye yapmayı başardık. İlerleyen süreçlerde birçok yerde stant açarak Türkiye’nin her noktasına ulaşmayı planlıyoruz.

Sürekliliği Olan Bir Dernek

Üniversite öğrencilerinin enerjilerini sahaya yansıtacakları bir alt yapı sayesinde derneğin devamlılığını sağlama amacındayız ve bunun için gerekli çalışmaları yaptık. Türkiye’nin farklı noktalarından bizimle birlikte çalışmak isteyen havacılık gönüllüleri sayesinde Herkes İçin Havacılık Derneği çok yakında farklı bölgelerde kendini göstermeye başlayacak.

Eskişehir merkezli olan derneğimiz Ankara, Erzincan ve Samsun’daki gönüllü arkadaşlar ile irtibata geçip bu şehirlerde Herkes İçin Havacılık ekibi kurmaya başladı ve bu illerde stantlar kuruldu. İlerleyen zamanlarda temsilci olmak için bize başvuran arkadaşlarımız Konya, İstanbul, Muğla, Tokat ve Kocaeli’nde de Herkes İçin Havacılık ekipleri kurulacak ve ‘’ Havacılık kültürünü yaymak ve havacılık bilincinin oluşmasını sağlamak ‘’ olan amacımız yavaş yavaş gerçekleşmeye başlayacak.

Havacılığın Merkezi

Havacılıkta birlik ve beraberlik açığından ötürü Herkes İçin Havacılık Derneği olarak havacılığın merkezi olma görevini üstlenmek istiyoruz ve bunun için çalışmalar yapıyoruz. Türkiye çaplı olan bu hareketimiz ilerleyen dönemlerde havacılığa ilgi duyan insanların birbirlerine olan bağlılığını ve muhabbetini arttıracak.

Üyelerimize Özel İndirimler

Üyelerimiz anlaşmalı yerlerden indirimli olarak yararlanabilecek ve üstelik bu sadece Eskişehir’le bağlı kalmayacak. Üyelik kartınız ile temsilcilerimizin olduğu illerde, anlaşmalı olduğumuz yerlerden yararlanabilecek. Derneğimize ait stickerı gördükleri her yer onlar için indirim alanı demektir.

Havacılıkta Yeni Projeler

Havacılık Röportajları ile halka inip halkın havacılık hakkındaki görüşlerini eğlenceli bir şekilde tanıtmak istiyoruz.  Bunun için start verildi ve her hafta sonu sokaklardayız. Düzenli olarak her hafta Havacılık Röportajları yayınımız olacak.

Geçen sene başladığımız ‘’AİR ‘’ adlı dergi çalışmamız bu yıl daha aktif bir şekilde tüm havacılık tutkunlarına sunulacak ve her ay düzenli olarak yayınlanacak.

Geçen sene yaptığımız ilkokullara ziyaretimizi bu sene liseler için biraz daha farklı formatta Aralık ayı içerisinde belirlenen 7 lisede gerçekleştirdik. Onların kariyerlerini şekillendirmesine katkıda bulunduk.

Hafta sonları Eskişehir’de Statik Uçak Kursu ve Flight Simulator Kursu vermekteyiz. 2 Ayda bir düzenli olarak kursları vermeyi planlıyoruz. Hobi olarak uçak yapmak veya sanal pilot olmak isteyen arkadaşları aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Eskişehir ve İstanbul illerine yapacağımız teknik geziler ile havacılık okuyan üniversiteli öğrencilerin sektörü öğrenmelerini sağlayacağız.  Bahar ayında planladığımız Yamaç Paraşütü organizasyonu ile Alanya’da havacılığı zirvelerde yaşayacağız.

23 Nisan’da Uçak Görmeyen Çocuk Kalmasın projesi ile belirlenen 10 ilkokulda okuyan 4.sınıf öğrencilerine resim yarışması düzenleyeceğiz. Okullarında ilk 5’e giren arkadaşları yani toplamda 50 kişiyi Sivrihisar Havaalanı’na götürüp hem havacılığı anlatacağız hem de uçuracağız. Bu proje Ali İsmet ÖZTÜRK ve ekibi ile birlikte gerçekleştirilecektir ve projenin tamamlanmasına çok az zaman kaldı.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Dernek olarak sadece havacılık üzerine değil sosyal sorumluluk teması üzerine de etkinlikler planlamaktayız. Bu projelerden ilki olan Huzurevi Ziyareti’ni 7 Kasım’da gerçekleştirdik. 7 Aralık’ta ise topladığımız 1-8.sınıf düzeyine uygun kitapları Kars/Sarıkamış/Armutlu Köyü/Armutlu İlkokulu’na teslim ettik ve Herkes İçin Havacılık Derneği Kütüphanesi’nin ilkini kurmuş olduk. Kütüphane projemiz her eğitim öğretim döneminde güz ve bahar dönemi olmak üzere düzenli bir şekilde gerçekleşecek. Bu konuda bizlere yardımcı olabilir ve ‘’Bir kitap bir çocuk, bir çocuk bir umut’’ sloganıyla çıktığımız bu yolda sizlerde gelecek nesillere katkı sağlayabilirsiniz.

Eskişehir İşitme Engelliler Derneği ile birlikte yürüttüğümüz ve üzerinde çalıştığımı ‘’Engelleri Havaya Kaldıralım’’ projesi ile işitme engelli vatandaşlarımıza sanal pilotluk dersi vereceğiz.

Her zaman dinamik ve her zaman yenilikçi bir dernek olarak çok yakında çok güzel projelerle karşınızda olacağız.

 

İletişim Adresleri:

 

Herkes İçin Havacılık Dernek Ofisi:08

İstiklal Mah. Reşadiye Cad. Yelkovan İşhanı No:179 (Tepebaşı/Eskişehir)

Facebook: www.facebook.com/herkesicinhavacilik

Twitter:@HIHD_2015

İntagram: hihd2015

Site: www.herkesicinhavacilik.com

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.